Moldovenii de la CSMS Iaşi au urcat pe primul loc în clasamentul play-out-ului şi speră la o calificare în cupele europene

0

CSMS Iaşi a terminat la egalitate, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Concordia Chiajna, în etapa a 4-a şi a urcat pe primul loc în clasamentul play-out-ului Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin Obodo, în minutul 14, din penalty, oaspeţii reuşind egalarea prin Cristea, în minutul 18. În minutul 59, Artem Milevski (Concordia Chiajna), intrat de trei minute pe teren, a primit direct cartonaşul roşu după ce l-a lovit cu palma peste faţă pe Mitici.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse, Bucurică - Giurgiu (Cristescu '77), Obodo, Purece (Serediuc '90+1) - Pena, Garcia (Milevski '56). Antrenor: Adrian Falub.

CSMS Iaşi: Grahovac - Ţigănaşu, Ciucă, Frăsinescu, Mihalache, Voicu - Bole, Mitici, V. Gheorghe (Enescu '90+2), A. Cristea (Llullaku '88) - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaşe roşii: Frăsinescu '13 / Milevski '59.