Mircea Lucescu pierde primul meci în campionatul rus! Echipa lui Gicu Grozav a produs surpriza

0
Mircea Lucescu FOTO Getty Images

Echipa Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-1), de formaţia Terek Groznîi, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului rus.

Mijlocaşul Gheorghe Grozav a jucat până în minutul 72, iar Gabriel Torje nu a fost convocat pentru acest meci la Terek Groznîi.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Balaj, în minutele 34 şi 38, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Mak, în minutul 10.

Într-un alt meci din etapa a XIII-a a campionatului Rusiei, echipa FK Rostov, cu mijlocaşul Andrei Prepeliţă pe teren din minutul 87, a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-1), formaţia Arsenal Tula. Golurile învingătorilor au fost marcate de Erohin '26, '90, Azmoun '36 şi Poloz '85, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Burmistrov, în minutul 8.

În clasament, Zenit Sankt Petersburg se află pe locul doi, cu 28 de puncte, Terek Groznîi ocupă poziţia a treia, cu 24 de puncte, iar FK Rostov este pe şase, cu 20 de puncte