Mihai Bălaşa şi Adrian Stoian au promovat în Serie A cu echipa Crotone

0
Adrian Stoian

Jucătorii Mihai Bălaşa şi Adrian Stoian au promovat în Serie A cu echipa Crotone, după remiza din deplasare, scor 1-1, cu formaţia Modena, în primul meci al etapei a 39-a a Serie B.

Bălaşa a fost introdus pe teren în minutul 80, iar Stoian a fost rezervă. La Modena, antrenorul Cristiano Bergodi l-a păstrat pe banca de rezerve pe Ştefan Popescu.

Gazdele au deschis scorul prin Luppi, în minutul 17, oaspeţii reuşind egalarea prin Palladino, în minutul 45, din penalty. Crotone se află pe primul loc în clasament, cu 78 de puncte, şi nu mai poate pierde una dintre primele două poziţii care asigură promovarea directă în Serie A.

Crotone, club fondat în 1923, va juca în premieră în prima ligă din Italia, a anunţat news.ro.