Messi, la teste medicale, după ce-a vomitat pe teren, în amicalul cu România. Gerardo Martino: „Ceva nu e normal“

0

Leo Messi a avut o evoluţie departe de prestaţiile sale obişnuite, în amicalul România - Argentina (0-0), de la mijlocul săptămânii. A şi fost surprins în startul partidei având ceva probleme, în minutul 8, iar la sosirea la Barcelona a fost supus unor teste medicale.

„Ceva nu e normal, dar nici nu-i afectează evoluţia. Acest lucru (n.r – faptul că a vomitat pe teren) i se întâmplă destul de des“, a declarat astăzi, Gerardo Martino, în conferinţa de presă dinaintea partidei cu Valladolid (sâmbătă, ora 17.00, DigiSport).

Presa spaniolă scrie că Messi a mai avut acest gen de probleme, de câteva ori, în campionatul spaniol, dar şi în timpul pauzei la un alt amical al Argentinei, cu Bolivia, în martie 2013.

„A fost la mai mulţi specialişti în anumite moment, dar testele a ieşit neconcludente“ , a mai dezvăluit Gerardo Martino.

România şi Argentina au încheiat miercuri la egalitate, scor 0-0, pe Arena Naţională, într-un amical în care Leo Messi a fost titular şi a rămas pe teren până la final.