Meci de Dosarele X: Viitorul, echipa lui Hagi, implicată într-o partidă incredibilă

0
Gheorghe Hagi, patron Viitorul

Etapa cu numărul 24 a Ligii I ar fi trebuit să se încheie, luni seară, cu întâlnirea de la Ovidiu, Viitorul - Poli Iaşi. O confruntare începută la ora 20.30 a fost oprită, după 68 de minute, în speranţa că va continua astăzi. Ceea ce n-a fost posibil.

Nu doar cazurile de COVID-19 duc la anularea partidelor de fotbal în plină pandemie. Acum, în premieră, în 2021, şi condiţiile meteo au cauzat abandonarea unui meci din Liga I, acesta urmând a fi reprogramat pentru altă dată.

Viitorul - Poli Iaşi s-a oprit, luni seară, după 68 de minute, la scorul de 0-0. Motivul? Arbitrul Andrei Chivulete a constatat că ceaţa împiedică desfăşurarea partidei în condiţii normale. S-a anunţat că meciul se va relua, marţi, de la ora 16.00. Doar că şi astăzi ceaţa a creat probleme la Ovidiu. Drept urmare, cele două echipe au mai aşteptat o oră, în speranţa că situaţia se va îmbunătăţi. Degeaba! La ora 17.00, centralul Andrei Chivulete a pus definitiv capăt meciului.

Viitorul - Poli Iaşi se va reprograma, urmând să înceapă de la scorul de 0-0 din minutul 1.

CITEŞTE ŞI:

Scandal uriaş după Viitorul - Poli Iaşi: Acuze dure la adresa echipei patronate de Hagi