Mara l-a tinut pe banca de rezerve pe Jordi Cruyff

0

* Fostul atacant pitestean a pasat decisiv la unul din golurile prin care Alaves s-a impus la Zaragoza

Mijlocasul roman Bogdan Mara a fost coautor, duminica, la primul gol al echipei sale, Deportivo Alaves, in partida castigata, in deplasare, cu scorul de 2-0, in fata formatiei Real Zaragoza, in etapa a XVI-a a campionatului Spaniei. Mara, care a fost inlocuit, in minutul 86, cu Jordi Cruyff, a pasat decisiv, in minutul 34, la golul reusit de Ruben Navarro. Betis Sevilla, cu fundasul roman Iulian Filipescu titular, a terminat la egalitate, in deplasare, scor 0-0, cu formatia Real Sociedad. Filipescu, care a primit un cartonas galben, a jucat tot meciul. Atacantul roman Gheorghe Craioveanu a fost titular in partida pe care echipa sa, Villarreal, a terminat-o la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu formatia Espanol Barcelona. Craioveanu a jucat tot meciul, in timp ce mijlocasul Constantin Galca nu a evoluat nici un minut. Mijlocasul Catalin Munteanu nu a evoluat la Espanol Barcelona, el fiind, de curand, trecut pe lista de transferari a clubului. CF Valencia, fara romanii Adrian Ilie si Denis Serban, a fost invinsa, in deplasare, cu scorul de 1-0, de formatia Deportivo la Coruna. In Segunda Division, Numancia Soria, cu mijlocasul roman Laurentiu Rosu titular, a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Eibar, in etapa a XVII-a. Rosu a jucat pe toata durata intalnirii, in timp ce atacantul Constantin Barbu nu a evoluat nici un minut. Bogdan Stelea si Lucian Marinescu nu au jucat in partida pe care formatia unde evolueaza, UD Salamanca, a terminat-o la egalitate, acasa, scor 1-1, cu formatia Xerez.