Magicianul Ibra. Vezi ce gol a mai scos din pălărie!

0
Zlatan Ibrahimovici

Zlatan Ibrahimovic și-a demonstrat din nou calitățile de super-marcator și a reușit un gol fabulos pentru Milan, care a terminat însă la egalitate, 1-1 cu Lecce.

Suedezul a deschis scorul pentru AC Milan la patru minute după pauză. A primit mingea în jumătatea adversă, a preluat sub presiunea unui adversar, a aruncat o privire de o fracțiune de secundă spre poarta adversă și cu o ușurință dezarmantă a trimis mingea direct în vinclu de la 30 de metri.

Memorabil a fost nu numai golul dar și mimica președintelui milanez Adriano Galliani care privea spre teren de parcă nu i-ar fi venit să creadă că tocmai a văzut unul dintre golurile anului 2011.

Milan nu a reușit însă să construiască mai departe pe această reușită de senzație. Lecce s-a apărat sufocant și a reușit să dea lovitura pe San Siro în minutul 82, când Olivera, lăsat nemarcat în careu la un corner i-a executat pe rossoneri.