FOTO Steaua - Viitorul 4-0: Meci de coşmar pentru Puţanu, care şi-a marcat două autogoluri

0
Cristea, Szukala, Gardoş şi Popa (de la stânga) sunt titulari FOTO Rpressport.ro

Steaua este lider în Liga 1 şi n-a avut probleme cu Viitorul Voluntari. Chipciu a revenit în lotul echipei campioane şi a fost introdus pe teren în minutul 78.

După 4-0 cu Viitorul,  Steaua a obţinut a noua victorie din 10 meciuri şi a acumulat 25 de puncte din 27 posibile. Roş-albaştrii conduc detaşat în clasament, având acum şase puncte faţă de Petrolul şi un meci mai puţin disputat.

Min. 90 plus 3: Fluier final, Steaua - Viitorul 4-0

Minutul 85, 4-0 Steaua: Tatu îl driblează pe Puţanu şi îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor!  Mingea a trecut printre picioarele lui Balauru.

Minutul 78: Chipciu intră pe teren după o pauză de şase luni! Este aplaudat de cei 3.000 de suporteri.

MINUTUL 65: Steaua face 3-0! Tatu trimite în Puţanu, iar mingea se duce în poartă. Un meci de uitat cât mai repede pentru fundaşul Viitorului, care şi-a marcat două autogoluri.

Suporterii Stelei nu s-au înghesuit să vadă meciul din Ghencea: doar 3.000 de fani susţin echipa în meciul cu Viitorul.

Minutul 57: Piovaccari trage în bara transversală, după care şutul lui Axente, scăpat singur, este blocat de Tătăruşanu.

Minutul 46: Şutul deviat al lui Benzar trece peste poartă.

PAUZĂ După ce a marcat cele două goluri, Steaua n-a mai accelerat jocul.

Min. 33: şut Gavra, portarul Stelei acordă lovitură de colţ.

Min. 27: Tătăruşanu primeşte stupid un cartonaş galben, pentru trageri de timp.

MIN. 12, 2-0: O centrare a lui Pârvulescu este deviată nefericit de Puţanu în proprie poartă.

MIN. 9, 1-0 PENTRU STEAUA: După două ocazii, Nicuşor Stanciu a găsit şi golul, cu un şut perfect de la 20 de metri!

Min. 8: O ocazie şi pentru Viitorul, şut Lazăr, puţin pe lângă poarta lui Tătăruşanu.

Min. 3: Steaua atacă în valuri. Balauru apară un cap al lui Piovaccari şi un şut al lui Stanciu.

Min.1 : A început meciul. Stanciu a şutat în minutul trei, Balauru a respins în corner.

Este pentru prima dată când Alexandru Chipciu se regăseşte în lotul Stelei după accidentarea suferită în luna mai, în partida cu Dinamo.

Partida Steaua - Viitorul s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, scor 5-2, în returul sezonului trecut. Gigi Becali a mărturisit că se temea la fiecare atac al Stelei, alimentând astfel suspiciunile de blat. Reghecampf a ameninţat că-şi dă demisia după meci, dar s-a răzgândit după câteva minute.

Echipa Stelei:

Steaua: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala, Gardoş, Pîrvulescu – Pintilii (Filip 56), Bourceanu – Adi Popa, N. Stanciu (Tatu 53), Ad. Cristea – Piovaccari (Chipciu 78).

Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Rezerve: Niţă - Chipciu, Filip, Latovlevici, Tatu, Varela, Kapetanos

Viitorul: Balauru - Larie, Bejan, Puţanu, Toşca - I. Şerban (Dică 46), Al. Lazăr (Bălăuţă 46), Benzar - Gavra, Axente, Cârstocea (81 R. Marin)

Antrenor Bogdan Argeş Vintilă

Rezerve: Buzbuchi, Băluţă, Răzvan Marin, Nicolae Dică, Cristian Daminuţă, Cosmin Achim, Thiago Araujo