VIDEO Faza anului în Liga I: Tănase a încercat un dribling spectaculos, în stil brazilian, dar şi-a pierdut un dinte

0

De ziua lui de naştere, mijlocaşul poreclit „Dodel“ a avut parte de o accidentare de cascadorii râsului: în loc să-şi depăşească adversarul, a intrat cu capul în gura lui.

Meciul Steaua – „U“ Cluj a fost rezolvat, relativ uşor, de formaţia din Ghencea. Oaspeţii nu s-au umplut de penibil, la fel ca cei de la Chiajna, însă nici n-au rupt gura târgului.

După pauză, clujenii chiar au dispărut din joc şi nu le-au pus deloc probleme gazdelor. Şi în aceste condiţii însă, Cristi Tănase a reuşit „performanţa“ de a-şi crea singur o problemă!

În ziua în care a împlint 27 de ani, mijlocaşul a avut parte de o accidentare stupidă. În minutul 86, la scorul de 2-0, „Dodel“ a încercat să pătrundă în careu prin dribling, însă a intrat cu capul în gura lui Bucşa.

Momentul a fost surprins de camerele postului Digi Sport, care a transmis partida, iar pe reluare s-a văzut cum în momentul ciocnirii, Tănase a rămas fără un dinte!

IATĂ FAZA ACCIDENTĂRII

Tănase a avut, totuşi, parte şi de un moment frumos, Szukala dedicându-i reuşita sa de 2-0.