Cosmin Moţi a marcat pentru Ludogoreţ în play-offul Ligii Europa

0

Cosmin Moţi, aflat de şase sezoane la Ludogoreţ Razgrad, a avut o evoluţie foarte bună în meciul echipei sale din play-offul Ligii Europa.

Formaţia Ludogoreţ Razgrad a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa FK Suduva, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa, în care unul din goluri a fost marcat dee Cosmin Moţi.

Moţi a înscris în minutul 61. Celălalt gol a fost marcat de Misidjan ‘75.

Cosmin Moţi a fost integralist la gazde şi a primit un cartonaş galben în minutul 41, iar celălalt român de la Ludogoreţ, Claudiu Keşeru, a jucat până în minutul 88.

La debutul oficial din postura de antrenor la PAOK Salonic, Răzvan Lucescu a câtigat cu 3-1 meciul cu suedezii de la Ostersunds. În prima manşă a play-off-ului Ligii Europa, PAOK a fost condusă cu 1-0, dar a ripostat imediat şi a încheiat meciul cu un avantaj cât de cât confortabil în perspectiva returului. Golurile învingătorilor au fost marcate de Léo Matos '38 şi Prijovic '77, '88 (penalti).Pentru suedezi a înscris Nouri, în minutul 21,din penalti.
Tot joi, Dinamo Zagreb, cu Alexandru Măţel rezervă, a remizat, pe teren propriu, cu Skenderbeu, scor 1-1.

Partida retur va avea loc săptămâna viitoare, informează News.ro.