Lazio Roma s-a calificat în sferturile din Cupa Italiei cu Ştefan Radu rezervă

0
Ştefan Radu a fost rezervă în meciul Lazio-Siena din Cupa Italiei. FOTO romaniansoccer.ro

Lazio Roma a învins-o pe Siena, scor 5-2 după loviturile de departajare, şi s-a calificat în sferturile de finală din Cupa Italiei.

Formaţia la care evoluează Ştefan Radu s-a calificat în faza sferturilor de finală din Cupa Italiei, soarta meciului fiind decisă la loviturile de departajare.

Românul a urmărit meciul de pe banca de rezerve, văzând cum echipa sa a fost la egalitate (1-1) cu ultima clasată din Serie A la finalul a 120 de minute. În cele din urmă, echipa lui Petkovici s-a impus la penaltiuri, scor final 5-2.

Ştefan Radu evoluează de şase sezoane la clubul italian, timp în care a jucat în 172 de partide şi a marcat o singură dată.

Sferturile de finală se vor disputa pe 9 ianuarie, când sunt programate partidele dintre AS Roma - Fiorentina, Inter - Bologna, Juventus - AC Milan, Lazio - Catania.