La Liga s-a reluat cu „El Gran Derbi“. „Dacă nu am avea cinci schimbări, am termina meciurile în nouă oameni!“

0
Fiesta pe Ramon Sanchez Pizjuan: Sevilla a revenit cu victorie în era post-COVID. Foto: @LaLiga / Twitter

La Liga s-a reluat, joi, după o pauză de trei luni, iar Sevilla s-a impus cu 2-0, pe teren propriu, în „El Gran Derbi“, împotriva lui Betis. Lucas Ocampos a deschis scorul în minutul 56, din penalty, iar Fernando a stabilit scorul final, printr-o lovitură cu capul, în minutul 62.

„Dacă nu am avea voie să facem câte cinci schimbări, am termina meciurile în nouă oameni. Este valabil pentru toate echipele“, a tras concluzia Julen Lopetegui, antrenorul numit la conducerea Sevilliei la începutul acestei luni, potrivit „Marca“. Tehnicianul a efectuat toate cele cinci schimbări permise acum de regulament începând cu minutul 71 al meciului dintre Sevilla şi Betis.

Meciul de pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan a început cu un moment de reculegere pentru toate victimele COVID-19.

Vineri sunt programate alte două partide din La Liga: Granada - Getafe, de la ora 20.30 şi Valencia - Levante, de la 23.00.