Jose Mourinho rămâne fără credit la United: cel mai slab început al lui Manchester din ultimii 29 de ani

0

Manchester United a pierdut cu 3-1 pe terenul lui West Ham United, în etapa a şaptea din Prmeier League, iar Mourinho e tot mai contestat,

Cu doar 10 puncte din primele 7 meciuri, acesta este cel mai prost start de sezon pentru United din 1989 încoace.

Tot 10 puncte aceau diavolii şi în sezonul 2013-2014, cu David Moyes antrenor, dar măcar golaverajul era mai bun.

Pe Wembley, nimic n-a mers bine pentru Manchester. Felipe Anderson a marcat cu călcâiul în minutul 5, iar şutul lui Yarmolenko din minutul 43 a fst deviat de Lindelof: 2-0 pentru West Ham la pauză.

Introdus în partea a doua, Rashford a reuşit un gol superb pentru United în minutul 71, dar trei minute mai târziu Arnautovici a restabilit diferenţa de două goluri: 3-1 pentru West Ham.

United e acum pe locul 8, dar mai poate să mai cadă până la final de etapă.

Eşecul cu West Ham vine după eliminarea ruşinoasă din Cupa Ligii, în faţa lui Derby County, din Championship, iar aventura lui Mourinho la United pare tot mai aproape de final, dacă ţinem cont şi de conflictul cu Paul Pogba, căruia i-a retras statutul de al doilea căpitan.