Irina Begu, în drum spre trofeul de la Szekesfehervar. Cu cine va juca românca în faza semifinalelor

0

Irina Begu (114 WTA) şi-a asigurat fără prea mari emoţii prezenţa în penultimul act al turneului ITF Szekesfehervar, după victoria de vineri.

Românca s-a impus în faţa unei jucătoare din Slovacia, Rebecca Sramkova (169 WTA).
La finalul unei partide de o oră şi 25 de minute, Irina Begu a învins în două seturi, scor 6-1, 6-3.

În semifinale, conaţionala noastră ar putea întâlni o sportivă tot din România, Nicoleta Dascălu (362 WTA) sau pe poloneza Katarzyna Kawa (128 WTA).

Ţara noastră mai are o reprezentantă în sferturile de finală, pe Irina Bara (181 WTA), care o va înfrunta o jucătoare din Muntenegru, Danka Kovinic (108 WTA), principala favorită a turneului.