Iliescu a vazut pe Otopeni golul lui Mutu

0

Presedintele Ion Iliescu a urmarit, in salonul oficial al Aeroportului Otopeni, reluarea golului inscris de Adrian Mutu in partida Romania - Danemarca din preliminariile Campionatului European de

Presedintele Ion Iliescu a urmarit, in salonul oficial al Aeroportului Otopeni, reluarea golului inscris de Adrian Mutu in partida Romania - Danemarca din preliminariile Campionatului European de fotbal din 2004. Seful statului roman s-a intors, miercuri seara, dintr-o vizita oficiala in Kazahstan. Aeronava prezidentiala a aterizat pe Aeroportul Otopeni in pauza meciului Romania - Danemarca, disputat la Copenhaga si incheiat la egalitate, scor 2-2 (0-1). Chiar in momentul in care presedintele Iliescu se indrepta spre iesirea din aeroport, Mutu a marcat, ceea ce a generat ovatiile personalului aeroportului si ale ofiterilor SPP. Imediat, Iliescu, consilierii sai, ministri, presedintii Senatului si Camerei Deputatilor, directorul SRI si cel al SIE si ceilalti oficiali prezenti au inconjurat televizorul din salonul oficial, pentru a urmari reluarea golului marcat de Adrian Mutu in debutul reprizei a doua, dupa ce danezii inscrisesera un gol in prima repriza. Presedintele s-a declarat optimist, in acel moment al partidei, in privinta sanselor de calificare ale nationalei Romaniei.