Ianis Hagi a decepţionat încă o dată, Rangers se împiedică cu ultima clasată

0
Ianis

Motherwell, formaţia de pe ultimul loc al primei ligi din Scoţia, a scos, duminică, un nesperat rezultat de egalitate cu liderul Glasgow Rangers, 1-1, într-un meci din etapa a 24-a din Premiership.

Parcursul aproape perfect din competiţia internă a lui Rangers (21 de victorii şi 2 rezultate de egalitate până la meciul de astăzi) a suferit încă o sincopă, reuşind să plece cu un singur punct din deplasarea cu Motherwell.

Ianis Hagi a început ca titular în echipa antrenată de Steven Gerrad, dar a avut o prestaţie dezamăgitoare. Cu excepţia primirii unui cartonaş galben, încasat imediat după pauză, românul nu a ieşit cu nimic în evidenţă şi a fost schimbat în minutul 55. Înlocuitorul lui Ianis, Itten, a restabilit egalitatea, în minutul 72, după o centrare a lui Barisic.

În urma acestui rezultat, Glasgow Rangers rămâne pe primul loc al clasamentului, 65 de puncte după 24 de meciuri, şi are un avantaj de 21 de lungimi faţă de marea rivală, Celtic, echipă care are doar 21 de partide jucate.