Ianis Hagi, debut groaznic în Liga Campionilor: Fiul „Regelui“ a fost trimis pe teren când echipa sa era deja umilită

0

Ianis Hagi (20 de ani) nu-şi găseşte, deocamdată, locul la Genk, deşi campioana Belgiei e o formaţie de mâna a treia în Europa. Iar meciul jucat, marţi, în grupele Ligii Campionilor a demonstrat acest lucru.

Ianis Hagi era, după spusele unora, dorit de Real Madrid sau Bayern Munchen în această vară, însă, în acest moment, e un client fidel al băncii de rezerve la...Genk!

Iar Genk, campioana Belgiei, a fost zdrobită, marţi seară, cu scor de tenis în grupele Ligii Campionilor! Şi, atenţie, adversara nu s-a numit Real Madrid sau PSG, ci Salzburg (Austria).

Partida a fost rezolvată de gazde în 36 de minute. Haland (2, 34) şi Hwang Hee-Chan (36) au distrus-o pe Genk repede, iar la pauză scorul a fost chiar 4-1!

La reluare, „măcelul“ a continuat: 6-2 Salzburg! Abia la acest scor, Ianis Hagi a fost trimis pe teren din minutul 72, făcându-şi debutul în grupele Ligii Campionilor într-o partidă de coşmar.

Răzvan Marin, „lipit“ de bancă

Într-o altă partidă din grupele Ligii Campionilor, Ajax, semifinalista de anul trecut, a zdrobit-o pe Lille, la Amsterdam. Olandezii s-au impus, fără probleme, scor 3-0.

Din păcate, Răzvan Marin a rămas pe banca de rezerve pe toată durata meciului.

CITEŞTE ŞI:

EXCLUSIV Ianis Hagi, marginalizat în Belgia: Ladislau Boloni a explicat de ce fiul „Regelui“ nu joacă la Genk

EXCLUSIV Răzvan Marin merge pe urmele lui Ianis Hagi: De ce joacă tot mai puţin la Ajax