HCM Baia Mare a fost învinsă de FTC Budapesta, în ultimul meci din Grupa Principală I a Ligii Campionilor

0

Vicecampioana României la handbal feminin, HCM Baia Mare a fost învinsă, în deplasare, de campioana Ungariei, FTC Budapesta, cu scorul de 21-18, în ultimul meci din faza grupelor principale a Ligii Campionilor, ambele echipe fiind deja calificate în sferturile de finală.

Marcatoarele echipei băimărene au fost do Nascimento 9 goluri, Pineau 4, Ardean Elisei 3, Perianu 1, Vizitiu 1.

Pentru HCM Baia Mare a fost prima înfrângere în faza grupelor principale, după cinci victorii consecutive.

În cealaltă grupă principală a Ligii Campionilor va evolua, duminică, şi campioana CSM Bucureşti, pe teren propriu, cu Gyor ETO (ora 16.00), ambele fiind deja calificate în faza sferturilor de finală.