Handbal: Amariei a revenit pe teren după trei luni

0

Handbalista Carmen Amariei, componentă a campioanei Europei, Viborg HK, dar şi a naţionalei României, a revenit pe teren, miercuri, după operaţia de menisc suferită în urmă cu 13 săptămâni, informează Mediafax.

Echipa sa a învins formaţia HC Odense, pe teren propriu, cu scorul de 27-25 (14-13), Carmen Amariei înscriind un gol, în prima repriză şi evoluând în total cinci minute.

Sâmbătă, Viborg HK va juca în deplasare, partida retur din optimile Cupei Cupelor, cu FTC Budapesta (34-33 în tur).

Carmen Amariei s-a accidentat la meciul din Liga Campionilor, susţinut de Viborg, cu Dinamo Volgograd, iar în 3 noiembrie 2010 a fost operată în Danemarca. A petrecut ulterior o perioadă acasă, la Cluj, după care s-a întors la Viborg pentru recuperare.