Halep, conştientă de pericolul Pliskova: Ce a declarat Simona despre adversara ei din sferturile de la Australian Open

0

Simona Halep are un bilanţ excelent în confruntările cu cehoaica de 25 de ani, însă rămâne concentrată înaintea partidei de miercuri.

În momentul în care a ajuns în sferturi, Simona nu ştia cu cine se va întâlni acolo, având în vedere că partida Pliskova (6 WTA) – Strycova (24 WTA), scor 6-7, 6-3, 6-2, s-a disputat după câteva ore.

Chiar şi aşa, românca parcă a presimţit că se va duela cu Pliskova, vorbind despre calităţile acesteia.

„Pliskova e mereu periculoasă şi joacă grozav zilele astea. O ştiu, am jucat contra ei şi în Thailanda, dar acum va fi un alt meci. Nu ştii ce se poate întâmpla“, a comentat Halep.