Gigi Becali, Dumnezeu şi Barcelona: cu cine a ţinut latifundiarul din Pipera în ultimele minute ale meciului cu PSG

0
Gigi Becali
Gigi Becali

O partidă splendidă a fost comentată pe larg şi de oameni din lumea fotbalului românesc, însă cea mai savuroasă reacţie a venit din partea finanţatorului Stelei.

Un asemenea meci n-a existat de când e fotbalul şi nu va mai exista niciodată! La 5-1, am început şi eu să zic «Doamne, mai dă unul». Nu neapărat că ţineam cu Barcelona, dar voiam să se întâmple miracolul ăsta.

Gigi Becali finanţator Steaua

După ce a marcat Cavani şi scorul a devenit 3-1, jucătorii Barcelonei îmi spuneau că s-a terminat, că e jucată calificarea. Să iei trei goluri în şapte minute e ceva inexplicabil. E un meci pe care nu-l voi uita vreodată.

Marco Verratti mijlocaş PSG

Sunt foarte fericit! La faza golului ştiu că m-am aruncat cu totul, aşa că nu ştiu dacă am fost sau nu în ofsaid.

Sergi Roberto mijlocaş Barcelona

Am făcut cel mai bun meci din carieră, având în vedere contextul, cele două goluri şi ce au însemnat ele pentru echipă