Gâlcă se opreşte în optimile Cupei Spaniei. Espanyol, eliminată de FC Barcelona cu 6-1 la general

0
galca

Echipa Espanyol Barcelona, antrenată de Constantin Gâlcă, a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), de formaţia FC Barcelona, în manşa secundă a optimilor competiţiei, informează Marca.

În tur, FC Barcelona s-a impus, acasă, cu scorul de 4-1.

Miercuri, golurile învingătorilor au fost marcate de Munir, în minutele 31 şi 88.

Într-un alt meci din manşa secundă a optimilor de finală ale Cupei Spaniei, echipa Las Palmas a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-0), formaţia Eibar şi s-a calificat în sferturile competiţiei. În tur, Las Palmas s-a impus, în deplasare, tot cu scorul de 3-2. Miercuri, golurile gazdelor au fost marcate de Junca '43 autogol, Momo '60 şi David Garcia '84, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Ekiza '52 şi Enrich '54.

Partidele Granada - FC Valencia (în tur 0-4) şi Atletico Madrid - Rayo Vallecano (în tur 1-1) se vor disputa joi.