FOTO Imaginea durerii: Cum a fost surprins Gabriel Jesus în vestiar după ce a fost eliminat în finala de la Copa America

0
Jesus

Naţionala Braziliei a câştigat Copa America, însă unul dintre jucătorii lui Tite a părăsit terenul plângând de nervi.

Vorbim despre atacantul Gabriel Jesus, cel care a şi înscris un gol în finala cu Peru, în minutul 45+3, pentru a ridica scorul la 2-1.

Vârful lui City a fost eliminat în minutul 70, primind al doilea „galben“ după o decizie exagerată a centralului Roberto Tobar Vargas (Chile). Jesus a fost devastat şi a plâns inclusiv după ce a ajuns în vestiar, fiind extrem de afectat că şi-a lăsat echipa în zece oameni pentru ultima parte a finalei.

Chiar şi în inferioritate numerică însă, Brazilia a marcat, Richarliason punctând din penalty pentru 3-1, în minutul 90.