FCSB  - Astra 1-1. Meci slab pentru echipa lui Dică, Teixeira s-a accidentat din cauza gazonului jalnic de pe „Arena Naţională“

0

FCSB şi Astra au încheiat la egalitate, scor 1-1, meci din etapa a şasea a Ligii I. Oaspeţii au condus la pauză, gazdele au revenit în partea a doua.

FCSB şi Astra au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa a şasea a Ligii I. Nicolae Dică a folosit o echipă experiemntală a Stelei, în care şi-au făcut loc şi noile achiziţii Nedelcu şi Benzar. Teixeira a suferit o entorsă şi a ieşit de pe teren în prima repriză, în bună măsură fiind de vină starea execrabilă a gazonului de pe „Arena Naţională“.

Situaţia lui Teixeira este incertă, înaintea partidei dintre Sporting Lisabona şi FCSB din play-off-ul Ligii Campionilor.

„Cel mai mult mă deranjează accidentarea lui Teixeira. Am fost şi în Portugalia, unde sunt temperaturi mai mari ca la noi şi gazoanele arată impecabil. Eu nu înţeleg de ce lai noi arată aşa de rău. N-am mai înţeles un lucru, de ce Liga şi Federaţia ne programează acum, de ce jucăm din trei în trei zile când avem meciuri în cupele europene“, a spus Nicolae Dică, antrenor FCSB.

„Am trăit jocul la intenstate maximă, meritam mai mult decât am fi obţinut. Gazonul arată execrabil“, a spus Edward Iordănescu, antrenorul Astrei.