FC Viitorul şi CSU Craiova au remizat, scor 0-0, în play-off-ul Ligii I. Zlatinski a ratat un penalty

0
Duel între Ţîru şi Burlacu

Formaţia FC Viitorul a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa CSU Craiova, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii I, partidă la care gazdele au jucat în inferioritate numerică pe final şi oaspeţii au ratat un penalty.

În minutul 59, Hristo Zlatinski a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Ţîru la Mitriţă.

În minutul 82, Ionuţ Vînă a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

FC Viitorul: Cojocaru – Lima (Ciobanu ’65), Ţîru, De Nooijer, Ganea - Cicâldău, Mladen, Vînă – Chiţu (Măţan ’53), Gavra (Drăguş ’53), Ianis Hagi . Antrenor: Gheorghe Hagi

CS U Craiova: Mitrovic – Popov (Gustavo ’69), Kelic, Briceag - Martic, Zlatinski, Mateiu (A. Santos ’55), Bancu – Burlacu (Popa ’69), Băluţă, Mitriţă. Antrenor: Devis Mangia

Cartonaşe galbene: Vînă ’56, ’82, Mladen ‘58 / Burlacu ’15, Mitriţă ’35, Băluţă ‘72, Martic '90+3

Cartonaş roşu: Vînă ‘82

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Radu Ghinguleac - Lucian Rusandu