FC Sevilla - FC Barelona: 2-3. Cesc Fabregas, eroul meciului

0
Barcelona a câştigat meciul cu Sevilla. FOTO Mediafax

FC Barcelona - FC Sevilla a reuşit un meci spectaculos la Sevilla, unde a învins cu 3-2, ultimele douuă reuşite fiind pe finalul partidei.

Scorul a fost deschis de Trochowski ('28), iar Negredo ('48) pentru 2-0. De cealaltă parte, Cesc Fabregas a bifat o dublă ('53, '89), pentru ca Villa să marcheze în prelungiri şi să aducă cele trei puncte catalanilor.

În minutul 74, Sevilla a rămas în nouă jucători de câmp, după ce Medel a fost eliminat gratuit după o simulare a lui Fabregas. Mai mult, arbitrul Lahoz a trecut cu vederea un henţ al lui Thiago de la golul egalizator al lui Fabregas.

După meciul de sâmbătă seară, Barcelona ocupă în continuare poziţia de lider, distanţa dintre echipa lui Vilanova şi rivala de tradiţie, Real, fiind de 11 puncte. Totuşi, madrilenii au o partidă nedisputată, cu Deportivo, programată duminică seară, de la 20.50. În clasament, catalanii sunt urmaţi de Malaga şi Atletico Madrid.