Fără timp de respiro înainte de semifinală! Simona Halep şi Garbine Muguruza joacă joi: ora meciului

0
Organizatorii au anunţat ora meciului Simona Halep - Garbine Muguruza

Simona Halep şi Garbine Muguruza nu vor avea zi de pauză între partidele din sferturi şi semifinala de la Australian Open. După victoriile de miercuri, cele două vor reveni pe teren joi.

Organizatorii au anunţat deja programul zilei a 11-a de întreceri pentru centralul Rod Laver Arena.

Prima semifinală de pe tabloul de simplu feminin le va aduce faţă în faţă pe liderul mondial Ashleigh Barty şi pe americanca Sofia Kenin (cap de serie 14), de la ora 5.00 a României. După terminarea acestui meci, dar nu înainte de ora 6.30 în România, pe Rod Laver Arena va urma partida Simona Halep - Garbine Muguruza (2-3 palmaresul direct).

În sesiunea de seară este programată prima semifinală a tabloului masculin, a jucătorilor cu cele mai multe trofee câştigate la Australian Open: Novak Djokovic (7 trofee) - Roger Federer (6 trofee).

A doua semifinală masculină, acolo unde se luptă să ajungă Sascha Zverev, Stan Wawrinka, Dominic Thiem şi Rafa Nadal, se va juca vineri.

CITEŞTE ŞI:

Halep, răsplătită cu o sumă uriaşă: Cât va primi pentru calificarea în semifinale

CTP simte că Halep va ajunge în finală: Detaliul pe care l-a remarcat în jocul Simonei

Halep, dialog simpatic cu un ziarist: Ce întrebare a primit şi ce scrie presa mondială despre ea

FOTO Halep, în extaz: Postarea Simonei spune totul despre visul pe care îl trăieşte la Australian Open

VIDEO Iute ca vântul pe teren, Halep are timp de shopping. Prima reacţie a Simonei după calificarea în semifinale

Adversară familiară pentru Halep în cursa pentru o nouă finală la Australian Open: a început turneul cu set pierdut la zero! Care sunt semifinalele feminine

Simona Halep, în regim „Terminator“: victoria cu Anett Kontaveit e unică în palmaresul româncei în Grand Slam-uri

„Suntem ca Brad Pitt şi Jennifer Aniston“. Cum a ajuns să conteze din nou Muguruza, adversara Simonei Halep din semifinale la Australian Open