Europa League: Steaua - FC Zurich 1-1, gol primit de stelişti pe final de meci, echipa lui Reghecampf e codaşa grupei

0

Steaua a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, joi, pe Arena Naţională, în compania formaţiei FC Zurich.

Steaua a deschis scorul după pauză prin Golubovici, care a marcat în uinutul 63, după o centrare a lui Adi Popa. FC Zurich a egalat cu 4 minute înainte de final, prin Kone, care a reluat de lângă Tamaş.

Steaua: Niţă - Ovidiu Popescu, Tamaş, Toşca, Momcilovici - Bourceanu, Muniru - Popa, Boldrin, De Amorim - Golubovici.

FC Zurich: Vanins - Brunner, Kecocevic, Nef - Buff, Yapi, Sarr, Voser - Winter, Kone, Rodriguez.

Gigi Becali: Avem valoare, dar mijlocul terenului scârţâie. Bourceanu nu mai e ce a fost, lipseşte Pintilii. I-am spus lui Reghecampf, că nu-mi place ce jucăm. Ne trebuie atacant neapărat.

În celălalt meci al grupei, Osmanlispor şi Villareal au încheiat la egalitate, scor 2-2. Turcii au condus cu 2-0, după dubla reuşită de Rusescu în minutele 23 şi 24, dar spaniolii au revenit în partea a doua.

Clasament: Villareal 5p, FC Zurich 4p, Osmanlispor 4p, Steaua 2p.

CITEŞTE ŞI:

*Steaua a făcut Buf: analiza lui Gigi Becali după ce echipa sa a fost dominată de o formaţie de liga a doua