După o partidă pe care a urmărit-o din tribune, Neymar a fost suspendat trei meciuri de către UEFA. Cum a fost posibil

0
Neymar

Fotbalistul echipei PSG, Neymar a primit trei etape de suspendare pentru insulte la adresa arbitrilor după meciul cu Manchester United, din returul optimilor Ligii Campionilor, disputat la 6 martie.

Neymar nu a jucat în partida respectivă şi a urmărit meciul din tribune, dar s-a ales cu sancţiunea după ce i-a criticat dur pe arbitri pe reţelele de socializare. Fotbalistul a răbufnit după acordarea penalty-ului acordat echipei engleze, cu ajutorul VAR, din minutele de prelungire, lovitură de penalitate în urma căreia echipa brazilianului a pierdut, 1-3, şi a fost eliminată din competiţie

"Este o ruşine. Au pus patru tipi care nu înţeleg nimic din fotbal să analizezei reluările. Nu a fost niciun henţ.  Duceţi-va dracului (Go f*ck yourselves)", a scris brazilianul, pe contul personal de Instagram.