După 20 de ani, o altă fostă gimnastă rupe tăcerea: „M-au uitat două zile închisă într-o cămăruţă, iar când şi-au adus aminte deliram şi făcusem pe mine“

Anamaria Sanda (31 de ani), jurnalistă, a practicat gimnastica timp de trei ani, la Deva. La două decenii distanţă de momentul în care a renunţat la sport, ea a decis să povestească despre bătăile îndurate la antrenamente, despre pastilele de slăbit pe care era obligată să le ia, deşi era doar un copil, şi despre umilinţele la care a fost supusă şi care, deşi avea nouă-zece ani, au făcut-o să se gândească atunci la sinucidere.
Ne povestiti lucruri urate,dar pentru credibilitate ati uitat sa dati numele celor vinovati.Nu sunt adeptul batailor, dar fara sacrificii am fi toti campioni olimpici,ce parere aveti?
Mihai Radulescu Care este problema ta de nu intelegi? Una sint sacrificile si alta sint bataile si umilintele.