Dorinel Munteanu a ajuns cu Mordovia pe ultimul loc în Rusia, după ce a pierdut derbyul retrogradării, 1-3 la Alanya

0
Dorinel Munteanu nu reuşeşte să scoată Mordovia din impas

După un început bun de retur, Mordovia Saransk, echipă antrenată de Dorinel Munteanu, s-a scufundat din nou în subsolul clasamentului.

Mordovia a pierdut, scor 1-3, meciul cu Alanya, disputat pe terenul acesteia, şi a căzut pe ultimul loc. Opriţa, Bozovici, Akaki şi Perendija au fost titulari la formaţia lui Dorinel Munteanu, ultimul fiind eliminat în minutele de prelungire, în urma unei încăierări la care Bozovici şi Akaki s-au ales cu cartonaşe galbene. Pentru Alanya, care ocupă penultima poziţie a clasamentului, la egalitate de puncte cu Mordovia, a marcat de 3 ori olandezul Drenthe, fost la Real Madrid. Şansele ca Mordovia să scape de retrogradare sunt destul de mici. În Rusia mai sunt de disputat şase etape, iar echipa din Saranks se află la 4 puncte de locul care asigură barajul.