Djokovici, ce revenire! Sârbul l-a învins pe Nishikori şi urmează să joace contra lui Nadal în semifinale

0

După o lungă perioadă în care s-a luptat cu accidentările şi crizele de formă, Novak Djokovici revine treptat la forma de altădată.

Fosul lider mondial a pierdut primul set cu 6-2, dar le-a câştigat pe următoarele cu 6-1 şi 6-3 şi a trecut de Kei Nishikori în sferturile turneului de la Roma. Partida, care a durat două ore şi 15 minute, a avut parte de foarte multe jocuri pe muchie de cuţit.

Novak va juca în semifinale împotriva lui Rafael Nadal, locul 2 mondial, care l-a bătut azi pe Fabio Fognini, scor 4-6, 6-1, 6-2.

În cealaltă semifinală, Marin Cilici va întâlni învingătorul din meciul Zverev - Goffin.