Dinamo, ghinion teribil: „Câinii“ au cel mai greu meci din 16-imile Cupei României

Cosmin Contra poate fi schimbat din funcţia de antrenor a lui Dinamo până la meciul din cupă

O formaţia în pragul colapsului, Dinamo n-are nici noroc. Dovadă ceea ce s-a întâmplat, astăzi, când s-au tras la sorţi partidele din următoarea fază a competiţiei KO.

Ştiri pe aceeaşi temă

Dinamo tocmai a fost învinsă în campionat de Viitorul, scor 1-2, iar formaţia bucureşteană trebuie să joace încă o dată cu coşmarul ei, de această dată în 16-imile Cupei României.

Dinamo - Viitorul e şi cel mai echilibrat duel din această fază, după cum se poate vedea mai jos:

Csikszereda Miercurea Ciuc - UTA

*Partidele din 16-imile Cupei României se vor desfăşura, începând cu 28 noiembrie, programul exact urmând a fi stabilit în funcţie de televizări.

*Meciurile se vor dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.

*În caz de egalitate după 90 de minute, vor fi prelungiri şi, după caz, vom asista la executarea loviturilor de departajare.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: