Dinamo, fabuloasă în Cupa EHF: „câinii“ au reuşit o victorie incredibilă în Spania. CSM Bucureşti, învinsă

0
Eliodor Voica, antrenor Dinamo

De obicei, echipele româneşti „reuşesc“ să piardă partide în care au dominat până spre final. Acum, s-a întâmplat exact invers.

Liderul ligii naţionale la handbal masculin a debutat cu o victorie de senzaţie în Grupa A a Cupei EHF.

Dinamo a învins ocupanta locului 3 din Spania, Fraikin BM Granollers, scor 29-28. Iar asta după ce, în minutul 26, gazdele aveau 18-8, iar la pauză, tabela arăta 20-13 pentru spanioli.

Partea secundă a fost dominată însă de Mousavi şi de colegii săi care au dat golul victorie cu zece secunde înainte de final.

Într-o altă partidă, CSM Bucureşti a pierdut pe terenul celor de la Helvetia Anaitasuna (Spania), scor 22-28.