Dinamo, doar egal cu SV Ried

0

SV Ried a deschis scorul prin Beichler, în minutul 19, Dinamo egalând în minutul 22, prin Ţucudean.

Dinamo Bucureşti a remizat, sâmbătă, scor 1-1 (1-1), cu echipa austriacă SV Ried, în al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya. SV Ried a deschis scorul prin Beichler, în minutul 19, Dinamo egalând în minutul 22, prin Ţucudean. În minutul 28, Bogdan Pătraşcu a ratat o lovitură de pedeapsă dictată de centralul partidei după un henţ în careu comis de un fundaş austriac.

Formaţia bucureşteană a început jocul în următoarea formulă: Naumovski - Rus, Moţi, Dorel Stoica, Scarlatache - Strătilă, Pătraşcu, Tameş, Curtean - Liviu Ganea, Ţucudean. Au mai evoluat: Stănescu, C. Matei, Bucşă, Bakaj, Alexe şi Pulhac.

"Rezultatul nu este prioritar, important e să începem campionatul în cea mai bună formă. Chiar dacă ne-au lipsit mai mulţi jucători, ceilalţi au avut şansa să demonstreze că merită să fie titulari. Am folosit şi fotbalişti pe posturi noi", a spus Liviu Ciobotariu la Digi Sport.