Deznodământ dramatic în barajul dintre Chindia şi Voluntari: totul s-a decis la loviturile de departajare

0
Adrian Mutu, antrenor FC Voluntari

FC Voluntari va evolua şi în sezonul viitor în Liga I, după ce a câştigat, miercuri, în deplasare, cu 3-0, la executarea loviturilor de departajare, barajul de menţinere/promovare, cu Chindia Târgovişte.

La finalul timpului regulamentar de joc şi după prelungiri scorul a fost 1-0 (0-0) pentru gazde, la fel ca în partida de la Voluntari. În minutul 67, Denis Ciobotariu a marcat cu capul, după o centrare a lui Cherchez, de pe partea stângă.

La loviturile de departajare, Chindia nu a marcat niciun gol, Cherchez, Pencea şi Neguţ ratând. Pentru Voluntari au marcat Cernat, Marinescu şi Leasă, în timp ce Răuţă a ratat.

FC Voluntari a terminat pe locul 12 în Liga I, în timp ce Chindia a ocupat locul 3 în Liga a II-a.

Mutu, la prima experienţă ca antrenor, o salvează dramatic pe Voluntari, mulţumită portarului Mincă.