Derapaj grotesc al lui Dan Petrescu. Ce înjurături înfiorătoare i-a adresat arbitrului şi gestul fără precedent făcut după eliminare

Antrenorul campioanei CFR Cluj, Dan Petrescu şi-a construit o reputaţie urâtă din cauza ieşirilor grosolane şi agresive la adresa arbitrilor

Ştiri pe aceeaşi temă

Tehnicianul în vârstă de 51 de ani a recidivat în partida din etapa a 8-a e Ligii 1, cu Astra Giurgiu.

În minutul 42, fundaşul ardelenilor Michael Pereira a fost avertizat cu cartonaşul galben, decizie considerartă de fostul mare arbitru internaţional Cornel Porumboiu, care a comentat incidentul pentru Digisport, perfect regulamentară. Doar ca tenicianul celor de la CFR s-a considerat nedreptăţit şi a răbufnit înfiorător la adresa lui Sebastian Colţescu.

Protestele lui Petrescu au fost pigmentate cu înjurături de cea mai joasă speţă, arbitrul fiind obligat să îl elimine.

Conform gsp.ro. „Băga-mi-aş p**a în mă-ta”, „Du-te în p**a mea” şi „Ce asta, mă? Ce face jegul ăla?!”, au fost câteva dintre cuvintele aruncate de Petrescu în direcţia arbitrului.

Fostul său coleg de generaţie, Ilie Dumitrescu a criticat comportamentul antrenorui „Nu e normal să ajungi la un conflict cu conducătorul meciului”, a spus Ilie Dumitrescu în pauza meciului, la Digisport.

Conform TV Telekom Sport, Petrescu a recurs la o decizie extremă după meciul în care fost eliminat de Colţescu şi a ales să plece direct la Bucureşti, separat de echipă!

Astra Giurgiu a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-1), echipa CFR Cluj, în etapa a VIII-a a Ligii I. Clujenii au avut trei eliminaţi, antrenorul Dan Petrescu, fundaşul Camora şi portarul Vâtcă.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: