Concordia Chiajna a remizat cu Poli Timişoara, în primul meci al ultimei etape a sezonului regulat

0

Echipa Concordia Chiajna a terminat la egalitate, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Poli Timişoara, în primul meci al etapei a 26-a, ultima a sezonului regulat al Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Albu, în minutul 10, gazdele reuşind egalarea prin Şeroni, în minutul 90.

ACS Poli Timişoara: Straton - Străuţ, Scutaru (Al. Neagu '31), Cînu, Şeroni - Artean, Soljici (Poparadu '62) - Bărbuţ, Croitoru, Fucek (Popovici '74) - Pedro Henrique. Antrenor: Ionuţ Popa.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Melinte, Albu, D. Popescu - Răsdan, R. Costin - Serediuc, Herea (Dobrosavlevici '72), Ciobanu (V. Munteanu '79) - Răducanu (Cristescu '82). Antrenor: Dan Alexa.

Arbitri: Andrei Antonie (central) - Vasile Marinescu, Iulian Radu (asistenţi) - Horaţiu Feşnic (rezervă).

Observatori: Marian Salomir, Ioan Bogdan. În urma acestui rezultat, Concordia Chiajna va începe play-out-ul cu 13 puncte, iar Poli Timişoara cu 7 puncte.