CFR Cluj a învins ASA Târgu-Mureş, scor 2-0, şi s-a calificat în finala Cupei

0
CFR Cluj
CFR Cluj

Echipa CFR Cluj s-a calificat în finala Cupei României, după ce a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia ASA Târgu Mureş, în returul semifinalelor competiţiei.

Golurile au fost marcate de Bud '17 şi '70. Cristi Bud a deschis scorul în minutul 17, cu un şut din apropiere, după o grepeală al lui Muth. Acelaşi Bud a majorat scorul în minutul 70, cu un şut din marginea careului, profitând de o nouă greşeală al lui Muth.

CFR Cluj: T. Marc - T. Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora - Nascimento (Gomelt '75), Petrucci, J.Ruiz (L. Goian '86) - Nouvier, Bud (Lopez '83), Jakolis. Antrenor: Antonio Conceicao

ASA Târgu-Mureş: Stăncioiu - G. Matei, I.Gonzalez, Muth (Ciolacu '78), Pîrvulescu - Gorobsov (N'Doye '49), G. Mureşan - Jazvic (Buş '74), Voiculeţ, Brandan - Ţucudean. Antrenor: George Ciorceri

Cartonaş roşu: Voiculeţ '89

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat la cele două linii de Vladimir Urzică şi Mircea Orbuleţ, asistenţi suplimentari fiind Dragoş Istrate şi Cătălin Popa. Rezervă a fost Marius Marica.

Observatorii partidei de la Cluj au fost Ioan Toma şi Gabriel Bodescu. În finala Cupei României, care se va disputa la 14 mai, CFR Cluj va întâlni echipa Dinamo.