CFR Cluj a bătut-o pe Concordia Chiajna, scor 2-1. Egalarea a venit în minutul 88, iar victoria la ultima fază a meciului

0

Concordia Chiajna "a reuşit" să ia două goluri în ultimele minute ale meciului cu CFR Cluj şi să-şi complice mult existenţa.

Concordia Chiajna a deschis scorul în minutul 35 prin Serediuc şi părea că va face un pas amre spre salvarea de la retrogradarea. Doar că Păun a egalat în minutul 88, după un gol la care ilfovenii au cerut fault în atac, iar Tiago Lopes a adus victoria la ultima fază a meciului.

Goluri:

0-1: Dina l-a lansat în adâncime pe Serediuc şi acesta a deschis scorul cu un şut plasat pe lângă Mincă.

1-1: Tiago Lopes a centrat din partea dreaptă, Rîmniceanu nu a reuşit să respingă şi Păun a înscris cu o lovitură de cap din 3 metri.

2-1: Tiago Lopes a înscris golul victoriei din apropierea liniei porţii, după o centrare din partea dreaptă.

CFR Cluj: Mincă - Tiago Lopes, Tînc, Carp, Camora - Veres (Negruţ '46), Muniru - Chanturia (Jakolis '76), Dore (Guima '70), Păun - Tade. Antrenor: Francisc Dican.

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Maftei, D. Lung (Dragarski '60), Ricardo Alves, Bucurică (Al. Stan '54) - Vagner, Bruno Madeira, Purece, Muşat (R. Dumitru '72) - Dina, Serediuc. Antrenor: Marius Baciu.