CFR Cluj, adio Conference League. 1 punct în 5 partide!

0
CFR Cluj
CFR Cluj

Echipa lui Dan Petrescu nu mai are nicio şansă să iasă din grupa D după ce a pierdut la Randers (2-1), se poate concentra acum pe competiţia internă.

Un meci disputat cu sabia deasupra capului! CFR Cluj pornea la drum având doar şanse matematice pentru a ajunge în primăvara europeană. Avea nevoie de victorii în ultimele două partide şi de ajutor din partea lui Alkmaar. A început bine, a avut o bară, dar după o primă repriză ”secetoasă”, s-a văzut condusă, Kamara marcând pentru gazde în minutul 68. A revenit în minutul 72, gol Deac, dar pentru doar 4 minute, Piesinger înscriind pentru 2-1.

Randers: Carlgren - Kallesoe, Piesinger, Marxen, Kopplin (Bundgaard O. '53) – Tibbling, Laueborg (Hammershoy '66), Johnsen, Ankersen (Onovo '84) – Egho (Kamara '66), Bundgaard F. (Kehinde '46)

Antrenor: Thomas Thomasberg

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea (Susic '71), Graovac, Burcă, Camora – Bordeianu (Sigurjonsson '46), Boateng (Rodriguez '84), Deac - Omrani, Debeljuh (Alibec '71), Păun (Costache '84)

Antrenor: Dan Petrescu

Clasament: Alkmaar 11 puncte, Randers 7 puncte, Jablonec 6 puncte, CFR Cluj 1 punct.