Ceahlăul Piatra Neamţ - Petrolul Ploieşti, scor 1-1. Echipa antrenată de Rednic a egalat în prelungiri în urma unui autogol al lui Markovici

0

Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ a terminat la egalitate, luni, partida de acasă disputată în compania formaţiei Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a XXVIII-a a Ligii I.

După primele 45 de minute ale partidei tabela era încă neschimbată, cu toate că  ambele echipe au avut şanse de a merca. Gazdele au deschis scorul prin Stana, în minutul 47. Jucătorul Ceahlăului a reuşit să transforme o lovitură liberă la scurt timp după reluarea jocului.

Jucătorii lui Mircea Rednic au încercat să egaleze cât mai repede, dar acest lcuru s-a întâmplat în ultimele minute ale partidei .

Egalarea a avut loc prin autogolul lui Markovici, în minutul 90+2, când un şut al lui N'Koyi a fost respins de portarul Ceahlăului într-un coechipier.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici - Markovici, Ichim, Buden, Kneif - Ştefănescu (Ad. Gheorghiu '81), Achim, Stana (Aldea '55) - Sialmas (Wellyson '90), Balint, Chitoşcă. Antrenor: Vanja Radinovici.

Petrolul Ploieşti: Cobrea - Alcenat, Filip, Ipsa, Peteleu - Marinescu (Nepomuceno '67), Satli, De Lucas, Pastorini (N'Koyi '81) - Tamuz (Astafei '67), Tchite. Antrenor: Mircea Rednic.