Ce a făcut PSG în primul meci după venirea lui Messi! Fotbalistul, spectator de lux în tribunele Parc des Princes

0
messi

Achiziţille din această vară ale grupării franceze, Messi, Ramos, Donnarumma, Hakimi şi Wijnaldum, au fost prezentate fanilor, sâmbătă seara, înaintea partidei cu Strasbourg, din etapa a doua din Ligue 1.

După ceremonia de prezentare, cei cinci jucători au luat loc în tribunele stadionului Parc des Princs şi au asistat la victoria spectaculoasă a noii lor echipe, scor 4-2 (3-0)

PSG a dominat începutul de meci şi a înscris de trei ori în prima jumătate de oră, prin Icardi (3), Mbappe (25) şi Draxler (27), scor înregistrat şi la pauză. Oaspeţii s-au apropiat la un singur gol în doar 11 minute (Gameior 53 şi Ajorque 64), însă au rămas în zece oameni după eliminarea lui Djiku (81), iar Sarabia (86) a stablit rezultatul final.

Messi, al cărui transfer la PSG a fost oficializat marţi, nu a fost inclus sâmbătă în lot, el având la activ doar două antrenamente în 30 de zile. Ultimul meci oficlal al său a fost finala Copei America, pe 10 iulie, partida în care Argentina a învins Brazilia.