Buga a debutat la Skoda Xanthi

0
Mugurel Buga

Atacantul român Mugurel Buga a debutat, sâmbătă, pentru formaţia Skoda Xanthi, în meciul câştigat pe teren propriu, scor 1-0, cu Ergotelis, în etapa a 18-a a campionatului Greciei, informează site-ul oficial al clubului.

Fostul jucător al Rapidului a intrat în minutul 60, în locul lui Quintana, iar peste numai două minute, echipa sa a reuşit să înscrie unicul gol al meciului prin englezul Ellington. Mugurel Buga s-a transferat în urmă cu o săptămână la formaţia pregătită de fostul fotbalistul al Rapidului şi al lui CFR Cluj, Ioannis Matzourakis, semnând un contract valabil un sezon şi jumătate.

Celălalt jucător român din lotul Skodei, Florin Stângă, nu a fost utilizat, deşi a făcut parte din lotul de 20 convocat pentru acest meci. În urma acestui rezultat, Skoda a urcat pe locul 10 în clasament, cu 21 de puncte.