Bucureşti, „luminat“ de stelele Franţei: Campioana Mondială a ajuns în România. Programul „cocoşilor“

Bucureşti, „luminat“ de stelele Franţei: Campioana Mondială a ajuns în România. Programul „cocoşilor“

Kylian Mbappe a ajuns la Bucureşti

Naţionala Franţei a sosit în Capitală, în vederea meciului cu Elveţia din optimile Euro 2020 (luni, ora 22.00, Pro TV).

Ştiri pe aceeaşi temă

N-a venit Cristiano Ronaldo, dar ne vom consola cu Kylian Mbappe, probabil, viitorul Balon de Aur al fotbalului mondial!
 
Pentru că, astăzi, la ora 13.37, naţionala Franţei a aterizat pe Aeroportul Internaţional „Henri Coandă“, de unde s-a dus direct la hotelul „Athenee Palace Hilton“, locul ei de cazare pe durata şederii în România. 
 
Trupa pregătită de Didier Deschamps va efectua prima şedinţă de antrenament, sâmbătă, pe stadionul „Arcul de Triumf“, de la ora 17.30. Prima sesiune de pregătire pe teritoriul României va dura aproximativ două ore.
 
Sosirea naţionalei Franţei, campioană mondială en-titre, a născut o adevărată nebunie în România, ceea ce se reflectă în situaţia biletelor pentru partida de luni, cu Elveţia, după cum „Adevărul“ a scris aici.

Euro 2020, tabloul optimilor
 
*Amsterdam, 26 iunie, ora 19.00: Ţara Galilor - Danemarca
 
*Londra, 26 iunie, ora 22.00: Italia - Austria
 
*Budapesta, 27 iunie, ora 19.00: Olanda - Cehia
 
*Sevilla, 27 iunie, ora 22.00: Belgia - Portugalia
 
*Copenhaga, 28 iunie, ora 19.00: Croaţia - Spania
 
*Bucureşti, 28 iunie, ora 22.00: Franţa - Elveţia
 
*Londra, 29 iunie, ora 19.00: Anglia - Germania
 
*Glasgow, 29 iunie, ora 22.00: Suedia - Ucraina
 
 
Euro 2020, faza grupelor, ultima etapă
 
Grupa A
 
Duminică
 
Elveţia - Turcia 3-1
 
Italia - Ţara Galilor 1-0
 
Clasament
1. Italia 3 3 0 0 7-0 9
2. Ţara Galilor 3 1 1 1 3-2 4
3. Elveţia 3 1 1 1 4-5 4
4. Turcia 3 0 0 3 1-8 0
 
Grupa B
 
Luni
 
Danemarca - Rusia 4-1
 
Finlanda - Belgia 0-2
 
Clasament
1. Belgia 3 3 0 0 7-1 9
2. Danemarca 3 1 0 2 5-4 3
3. Finlanda 3 1 0 2 1-3 3
4. Rusia 3 1 0 2 2-7 3
 
 
Grupa C
 
Luni
 
Olanda - Macedonia de Nord 3-0
 
Ucraina - Austria 0-1
 
Clasament
1. Olanda 3 3 0 0 8-2 9
2. Austria 3 2 0 1 4-3 6
2. Ucraina 3 1 0 2 4-5 3
4. Macedonia de Nord 3 0 0 3 2-8 0
 
Grupa D
 
Marţi
 
Scoţia - Croaţia 1-3
 
Anglia - Cehia 1-0
 
Clasament
1. Anglia 3 2 1 0 2-0 7
2. Croaţia 3 1 1 1 4-3 4
3. Cehia 3 1 1 1 3-2 4
4. Scoţia 3 0 1 2 1-5 1
 
Grupa E
 
Ieri
 
Spania - Slovacia 5-0
 
Suedia - Polonia 3-2
 
Clasament
1. Suedia 3 2 1 0 4-2 7
2. Spania 3 1 2 0 6-1 5
3. Slovacia 3 1 0 2 2-7 3
4. Polonia 3 0 1 2 4-6 1
 
Grupa F
 
Ieri
 
Portugalia - Franţa 2-2
 
Germania - Ungaria 2-2
 
Clasament
1. Franţa 3 1 2 0 4-3 5
2. Germania 3 1 1 1 6-5 4
3. Portugalia 3 1 1 1 7-6 4
4. Ungaria 3 0 2 1 3-6 2
 
*Primele două clasate, plus patru cele mai bune echipe de pe locurile 3 au ajuns în optimi.
 
Clasamentul echipelor de pe locurile 3
 
1. Portugalia 4p (Golaveraj: 7-6)
1. Cehia 4p (Golaveraj: 3-2)
3. Elveţia 4p (Golaveraj: 4-5)
4. Ucraina 3p (Golaveraj: 4-5)
5. Finlanda 3p (Golaveraj: 1-3)
6. Slovacia 3p (Golaveraj: 2-7)
 
*Portugalia, Cehia, Elveţia şi Ucraina au mers în optimi.
 

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările