VIDEO Belgia a făcut spectacol cu Tunisia. Cuplul Hazard - Lukaku, cel mai în formă de la Campionatul Mondial

0

Belgia a confirmat că este una dintre cele mai în formă echipe de la acest Campionat Mondial şi s-a distrat cu Tunisia.

După ce a făcut scor în primul meci, 3-0 cu Panama, Belgia a învins clar şi Tunisia, echipă care în prima partidă pierduse cu Anglia, scor 1-2, calificându-se în optimile Cupei Mondiale.

Belgienii au avut un cuplu devastator pe faza de atac, format din Lukaku şi Hazard, cei doi marcând patru dintre golurile partidei: Hazard în minutele 6 (penalty) şi 51. Lukaku a marcat în minutele 16 şi 45. Batshuayi a marcat şi el în minutul 90 pentru belgieni, iar pentru tunisieni au punctat Bronn 19 şi Kharzi în prelungirile partidei, care s-a terminat 5-2.

Belgia are şase puncte după două meciuri şi e calificată în optimi.

Mâine are loc partida Anglia - Panama, de la ora 15.00.

Belgia a acumulat şase puncte şi şi-a asigurat calificarea în optimi, în timp ce Tunisia a fost eliminată de la Cupa Mondială.