VIDEO Barcelona a zdrobit naţionala Thailandei cu 7-1: „dublă“ Messi, hattrick Pedro şi primul gol marcat de Neymar

0
Neymar şi Messi au făcut spectacol la Bangkok

Catalanii sunt într-o formă devastatoare în pregătiri. După un 7-0 uluitor cu Santos, fosta echipă a lui Neymar, astăzi, echipa pregătită de Gerardo Martino s-a distrat cu o reprezentativă asiatică.

Barcelona a rezolvat amicalul disputat la Bangkok încă din prima repriză. Neymar a deschis scorul în minutul 13, bifând prima sa reuşită în tricoul campioanei Spaniei. Până la pauză, Messi (15-penalty, 25) şi Pedro (18, 35) au punctat şi ei.

În partea secundă, catalanii au introdus rezervele, dar au reuşit să majoreze scorul, după ce Pedro şi-a completat hattrick-ul (47), iar Alexis Sanchez a punctat şi el (48). Golul thailandezilor a fost înscris de Dangda (45-penalty).

Barcelona a început în formula: Valdes – Alves, Pique, Bagnack, Adriano – Sergi Roberto, Song, Fabregas – Pedro, Messi, Neymar. Antrenor: Gerardo Martino