Austria a întors meciul cu Irlanda de Nord în ultimele minute! Clasamentul grupei României şi toate rezultatele de duminică

Austria a întors meciul cu Irlanda de Nord în ultimele minute! Clasamentul grupei României şi toate rezultatele de duminică

Într-un meci din grupa României a Ligii Naţiunilor, Austria a învins, duminică, pe teren propriu, 2-1 (0-0), reprezentativa Irlandei de Nord.

Oaspeţii au deschis scorul prin Magennis '75, dar austriecii au întors rezultatul prin golurile reuşite de Schaub '81 şi Grbic '87.
 
Celalaltă întâlnire din Grupa 1 a Diviziei B a Ligii Naţiunilor, România - Norvegia, programată să se joace de la aceeaşi oră, a fost anulată, după ce autorităţile norvegiene au interzis echipei naţionale să facă deplasarea la Bucureşti, din cauza unui jucător depistat pozitiv cu noul coronavirus. 

Clasament
 
1. Austria               5 4 0 1 8-5 12
2. Norvegia            4 3 0 1 11-3 9
3. România            4 1 1 2 4-8 4
4. Irlanda de Nord 5 0 1 4 1-10 1
 
Ultimele meciuri ale grupei, Austria - Norvegia şi Irlanda de Nord - România, sunt programate pentru ziua de miercuri, de la ora 21.45.
 
Toate rezultatele înregistrate, duminică, în Liga Naţiunilor:
 
Divizia A
 
Grupa 1
 
Olanda - Bosnia-Herţegovina 3-1
(Wijnaldum '6 şi '14, Depay '55 / Prevljak '63)
 
Italia - Polonia 2-0
(Jorginho '27 (pen), Berardi '82)
 
Clasament: 1. Italia - 9, 2. Olanda - 8 puncte, 3. Polonia - 7, 4. Bosnia-Herţegovina - 2.
 
Grupa 2
 
Danemarca - Islanda 2-1
(Eriksen '12 (p) şi '90+1 (pen) / Kjartansson '85)
 
Belgia - Anglia 2-0
(Tielemans '10, Mertens '24)
 
Clasament: 1. Belgia - 12, 2. Danemarca - 10, 3. Anglia - 7, 4. Islanda - 0
 
Divizia B:
 
Grupa 2
 
Slovacia - Scoţia 1-0
(Gregus '32)
 
Cehia - Israel 1-0
(Darida '7)
 
Clasament: 1. Scoţia - 10, 2. Cehia - 9, 3. Isarel - 5, 4. Slovacia - 4
 
Grupa 3
 
Turcia - Rusia, scor 3-2
(Karaman '26, Under '32, Tosun '52 / Cerişev '11, Kuziaiev '57)
 
Ungaria - Serbia, scor 1-1
(Kalmar '39 / Radonjici '17)
 
Clasament: Rusia - 8, Ungaria - 8, Turcia - 6, Serbia - 3.
 
Grupa 4
 
Ţara Galilor - Irlanda, scor 1-0;
(Brooks '67)
 
Bulgaria - Finlanda, scor 1-2;
(Iliev '68 (pen) / Pukki '7, Lod '45+1)
 
Clasament: 1. Ţara Galilor - 13, 2. Finlanda - 12, 3. Irlanda - 2, 4. Bulgaria - 1
 
Divizia C
 
Grupa 1
 
Macedonia de Nord - Estonia, scor 2-1;
(Trickovski '29, Stojanovski '68 / Sappinen '52)
 
Georgia - Armenia, scor 1-2;
(Vako '65 (pen) / Gazarian '33, Adamian '86)
 
Clasament: 1. Macedonia de Nord - 9, 2. Armenia - 8, 3. Georgia - 6, 4. Estonia - 2
 
Grupa 3
 
Moldova - Grecia, scor 0-2;
(Fortounis '32, Bakasetas '41)
 
Slovenia - Kosovo scor 2-1;
(Kurtici '63, Ilicici '90+3 / Muriqi '58)
 
Clasament: 1. Slovenia - 13, 2. Grecia - 11, 3. Kosovo - 2, 4. Moldova - 1
 
Grupa 4
 
Belarus - Lituania, scor 2-0;
(Iablonski '5, Ebong '20)
 
Albania - Kazahstan, scor 3-1.
(Cikalleshi '16, Ismajli '23, Manaj '63 (p) / Kuat '25)
 
Clasament: 1. Belarus - 10, 2. Albania - 8, 3. Lituania - 5, 4. Kazahstan - 4

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:


citeste totul despre:
Modifică Setările