Austria bate Serbia, Germania trece de Danemarca, în ziua a doua a CE de tineret

0
germania

Ziua de luni a programat meciuri în grupa B a Camionatului European de fotbal pentru tineret care se desfăşoară zilele acestea în Italia şi San Marino

În primul meci al zlei, Austria a învins, la Triest, cu scorul de 2-0 (1-0), reprezentativa Serbiei, cu golurile marcate de Hannes Wolf, în minutul 37, şi de Sascha Horvath, din lovitură liberă, în minutul 76.

În celălalt meci al grupei, Germania a trecut la Udine, cu scorul de 3-1 (1-0), de reprezentativa Danemarci. Au marcat pentru învingători Marco Richter (foto) '28, '52, Gian-Luca Waldschmidt '65, repsectiv Robert Skov '73 (p)

La acest turneu participă şi naţionala României, care va debuta, marţi, de la ora 19.30, împotriva Croaţiei, în San Marino, în Grupa C. Din grupa echipei noastre mai fac Franţa şi Anglia, echipe ce vor juca de la ora 22.00, la Cesena.