Atletico Madrid a învins AS Monaco, scor 2-0, şi s-a calificat în optimile LC. În faza următoare au acces şi FC Porto şi Schalke 04

0
FOTO EPA
FOTO EPA

Formaţia Atletico Madrid a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa AS Monaco, într-un meci din penultima etapă a grupei A a Ligii Campionilor, şi s-a calificat în optimile de finală ale competiţiei.

Golurile au fost marcate de Koke ‘2 şi Griezmann ’24.

În minutul 82, de la gazde a fost eliminat Savici, iar un minut mai târziu Falcao (AS Monaco) a ratat un penalti.

În grupa A se mai dispută, de la ora 22.00, partida Borussia Dortmund – FC Bruges

Tot miercuri, în grupa D, Lokomotiv Moscova s-a impus cu 2-0 în faţa echipei Galatasaray. Au marcat Ryan Donk ’43 (autogol) şi Ignatiev ’54. În grupa D mai are loc, de la ora 22.00, meciul FC Porto – Schalke 04. Ca urmare a primului rezultat al serii, în optimile LC s-au calificat FC Porto şi Schalke 04.